Header Ads

Header ADS

Φιλικό: ΟΦΗ-Excelsior 1-0 (παρακάμερα)

ΟΦΗ
Την πρώτη νίκη της νέας σεζόν πέτυχε ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Excelsior Maassluis στο Oosterbeek, στο δεύτερο φιλικό αγώνα που έδωσε η Κρητική ομάδα επί Ολλανδικού εδάφους στο πλαίσιο του βασικού σταδίου προετοιμασίας της.

Ο ΟΦΗ βρήκε το τέρμα της νίκης στο 80ο λεπτό, όταν ο van Duinen εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του (υπό δοκιμήν) Pobi και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Μανδάς, Μαρινάκης, Πασαλίδης, Weiss, Διαμαντής, Mellado, Diousse, Neira, Μπουζούκης, Kamau, Durmishaj.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Σηφάκης, Pobi, Στάικος, van Duinen, Μπαλογιάννης, Γιαννούλης, Αποστολάκης.

Παρακολουθήστε όλα όσα κατέγραψε η παρακάμερα του ΟΦΗ TV κατά την διάρκεια της φιλικής αναμέτρησης...