Header Ads

Header ADS

Φιλικό: ΑΕΚ - Μπάνικ Οστράβα 3-1

Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 της Τσεχικής ομάδας Μπάνικ Οστράβα σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Πιλκάρσκι της Πολωνικής πόλης Κίελτσε. Οι Τσέχοι προηγήθηκαν με τον Σασίνκα, αλλά ο "δικέφαλος" αντέδρασε άμεσα και ανέτρεψε το σκορ με γκολ των Λόπες, Μάνταλου και Αλμέιδα με πέναλτι. Η εξέλιξη της αναμέτρησης σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΑΕΚ:

11' αποκρούσεις Σουστρ σε σουτ Λιβάια και Μάνταλου

15' 0-1 από σουτ του Σασίνκα μετά από αντεπίθεση

17' 1-1 άμεση αντίδραση από την ΑΕΚ με το δύσκολο πλασέ του Ελντερ Λόπεζ από πολύ πλάγια θέση αριστερά

30' ο Μπάρκας μπλοκάρει σουτ του Σασίνκα

32' ο Λόπεζ σούταρε άουτ μετά από ωραία ασίστ του Μάνταλου

37' πέναλτι σε χέρι του Σους για την ΑΕΚ, μετά από συνεργασία Μπακάκη - Τρίστασον

38' απόκρουση της εκτέλεσης του πέναλτι του Λιβάια από τον Σουστρ

41' 2-1 από σουτ του Μάνταλου μετά από σέντρα του Αϊντάρεβιτς και αρχική απόκρουση του Αζεβέδο

44' σουτ του Μάνταλου άουτ

46' σέντρα Μπακάκη και κεφαλιά Λιβάια άουτ

52' απόκρουση Σουστρ σε σουτ του Μάνταλου

64' νέα απόκρουση Σουστρ σε σουτ Χριστοδουλόπουλου

73' απόκρουση Σουστρ σε σουτ του Γιακουμάκη

79' πέναλτι και κίτρινη στον Σίντελαρ για την ανατροπή του Γιακουμάκη

80' 3-1 ο Αλμέιδα εκτελεί το πέναλτι και διαμορφώνει το τελικό σκορ

ΑΕΚ: Μπάρκας (46' Τσιντώτας), Μπακάκης, Τσόσιτς (46' Τσιγκρίνσκι), Τζανετόπουλος, Λόπες (58' Γιαννούτσος), Γιόχανσον (78' Μπάμπης), Αϊντάρεβιτς (46' Αϊντάρεβιτς), Κλωναρίδης (58' Γιακουμάκης), Μάνταλος (69' Αντωνίου), Τρίστασον (46' Χριστοδουλόπουλος), Λιβάια (65' λμέιδα).

ΜΠΑΝΙΚ: Σουστρ, Μπρέντα (71' Κέλεσιτς), Γιακούμποφ (46' Σίντελαρ), Ζαποτότσνι, Σους, Στάνια, Χλίνκα, Χρούμπι, Αζεβέδο, Σασίνκα, Πόζναρ.

Στο 85ο λεπτό αποχώρησαν οι Χλίνκα, Στάνια, Σους και Σαποτότσνκι και πέρασαν στην θέση τους οι Ποκόρνι, Πάνιτς, Στέκαλ και Μίκελ.