Header Ads

Header ADS

Ολυμπιακός - Λουντογκόρετς 1-1 (videos)

Φιλικό: Ολυμπιακός - Λουντογκόρετς 1-1
Στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας επί Αυστριακού εδάφους ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Λουντογκόρετς. Οι "ερυθρόλευκοι" προηγήθηκαν στο 34ο λεπτό. Ο Ρομαό πίεσε στο κέντρο και κέρδισε την μπάλα πασάροντας δεξιά στον Ανδρούτσο, ο οποίος την γύρισε στο ύψος του πέναλτι και ο Φορτούνης με πλασέ στην κίνηση, την έστειλε στα δίχτυα. Η ισοφάριση της Λουντογκόρετς ήρθε γρήγορα, στο 44ο λεπτό. Ο Μαρσελίνιο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσια δημιουργώντας το τελικό 1-1.

Αναμέτρηση: Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός 1-1
Σκόρερ: Φορτούνης (34') / Μαρσελίνιο (44')

Γήπεδο: Jenbach Stadion

Λουντογκόρετς (Γκεόργκι Ντερμεντζίεφ): Ρενάν, Σισίνιο, Πλάστουν, Τερζίεφ, Ναταναέλ, Ανισέτ, Καμπανιάρο, Βάντερσον, Μαρσελίνιο, Βούρα, Καφού.

Ολυμπιακός Α' ημίχρονο (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Σιώπης, Φορτούνης, Μάριν, Ανδρούτσος, Σεμπά.

Ολυμπιακός Β' ημίχρονο (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Τόλι, Ρισβάνης, Νικολάου, Ντε Λα Μπέγια, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Μάρτινς, Μανθάτης, Γιαννιώτας, Βέργος.