Header Ads

Header ADS

Κέρκυρα - Ξάνθη 1-0 (video)

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο θετικό σερί των προηγούμενων αγωνιστικών η Ξάνθη, η οποία το απόγευμα της Κυριακής και γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον ΑΟΚ στην Κέρκυρα. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν το γκολ της νίκης με τον Κέβιν Ντιόγκο στο 66ο λεπτό με τους παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου να αγωνίζονται με 10 παίκτες από τις καθυστερήσεις του 1ου μέρους λόγω της αποβολής του Γουάλας. Η Ξανθιώτικη ομάδα, που είχε και την συμπαράσταση φιλάθλων της, παρέμεινε στους 39 βαθμούς στον σχετικό πίνακα μετά την 7η φετινή της ήττα.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Κέρκυρα - Ξάνθη 1-0
Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017