Header Ads

Header ADS

Κ20: Διεκόπη το ΑΕΚ - Πανιώνιος

Οι κακές συνθήκες οδήγησαν στην διακοπή του ματς ΑΕΚ - Πανιώνιος για το πρωτάθλημα Κ20
Η αναμέτρηση της ομάδας Κ20 της ΑΕΚ με την αντίστοιχη του Πανιωνίου για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League διεκόπη στο 75ο λεπτό λόγω της καταρρακτώδους βροχής και της ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου του Δημοτικού Σταδίου των Σπάτων. Το σκορ του αγώνα (τον οποίο παρακολουθούσαν ο νέος προπονητής της ΑΕΚ Ζοζέ Μοράις, ο εκτελεστικός διευθυντής Ντούσαν Μπάγεβιτς και ο τεχνικός διευθυντής Ντάνιελ Μαϊστόροβιτς) ήταν στο 1-2 την ώρα της διακοπής. Είχε προηγηθεί η ΑΕΚ με πέναλτι του Λίτσι και είχε απαντήσει ο Πανιώνιος με δύο γκολ του Αντωνακόπουλου. Τα εναπομείναντα 15 αγωνιστικά λεπτά θα παιχθούν αύριο Κυριακή με ώρα έναρξης τις 12.30. Την ίδια τύχη είχε και ο αγώνας Κ16 Ολυμπιακού - ΑΕΚ (0-0 στο 42') για το τουρνουά ATTICA, ενώ αναβλήθηκαν οι αγώνες των ομάδων Κ14 και Κ13 με τον ίδιο αντίπαλο για την ίδια διοργάνωση. Η τύχη τους θα αποφασιστεί τις επόμενες μέρες.