Header Ads

Header ADS

K20: Λεβαδειακός - ΑΕΚ 2-2

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχθηκαν οι ομάδες Κ20 του Λεβαδειακού και της ΑΕΚ
Η ομάδα Κ20 της ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη του Λεβαδειακού στον εκτός έδρας αγώνα για την 29η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League που πραγματοποιήθηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας στον Άγιο Σπυρίδωνα.

Όλα κρίθηκαν σε ένα δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 με τέρματα που σημείωσαν στο 60' και στο 65', ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε με δύο γκολ του Βλαχομήτρου στο 69ο και στο 71ο λεπτό.

Λεβαδειακός: Λύτρας, Βύθουλκας, Γρηγοριάδης, Δαρδαμάνης, Λιάγκας (73' Πόρης), Μερενίτης, Σαραντίδης, Νίκας (83' Μύθης), Φασσάς (62’ Φώτος), Ζυμπέρι, Μέσχι.

ΑΕΚ: Πάντος, Ασπρογιάννης (81’ Ταμπάς), Μαρκοπουλιώτης, Τσιβελεκίδης, Γιαννούτσος, Μπάμπης (86' Μουλτσιάς), Γιούσης, Σπηλιώτης, Λημνιός (68' Κόφι), Ψάνης, Βλαχομήτρος.