Header Ads

Header ADS

Κύπελλο: ΠΑΟΚ - Ξάνθη 0-1 (videos)

Τα στιγμιότυπα του ματς κυπέλλου ΠΑΟΚ - Ξάνθη 0-1
"Τρόμαξε" ο ΠΑΟΚ αλλά κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος. Η νίκη με 2-1 στην Ξάνθη έδινε την εντύπωση μίας σχετικά εύκολης ρεβάνς, αλλά η ακριτική ομάδα κυνήγησε το όνειρο κι έφυγε νικήτρια από την Τούμπα. Αυτό όμως δεν αρκούσε γιατί χρειαζόταν ένα ακόμη τέρμα για να ολοκληρώσει την έκπληξη, που δεν ήρθε. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Χαμζά Γιουνές με εκτέλεση φάουλ στο 64ο λεπτό, ενώ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Σολτάνι στις καθυστερήσεις...

Διοργάνωση: Κύπελλο Ελλάδος