Header Ads

Header ADS

Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 2-1 (video)

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 2-1
Νίκη με 2-1 του Παναθηναϊκού επί του Πλατανιά στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της super league. Μπεργκ (δύο γκολ) και Γιακουμάκης οι σκόρερ του αγώνα. Το σκορ άνοιξε ο Μπεργκ στο 26ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το οποίο κέρδισε ο Ευαγγέλου σε μαρκάρισμα του Σίγκνεβιτς). Ο Σουηδός φορ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του τρία λεπτά αργότερα με πλασέ. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Γιακουμάκης στο 37ο λεπτό μετά από πάσα του Αποστολόπουλου.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017