Header Ads

Header ADS

Παρτιζάν - ΠΑΟΚ 1-2 (video)

Βίντεο με ολόκληρο το φιλικό ματς του ΠΑΟΚ με την Παρτιζάν στο Βελιγράδι
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-2 της Παρτιζάν στο Βελιγράδι, βάζοντας δυο γρήγορα γκολ στο 2ο και στο 8ο λεπτό με τον Μπίσεσβαρ. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και θα μπορούσε να έχει σκοράρει περισσότερα τέρματα. Στην επανάληψη η Παρτιζάν είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της κι έκανε μερικές επικίνδυνες επισκέψεις στα καρέ του "δικεφάλου". Σε μια από αυτές ο Γιοβάνοβιτς μείωσε σε 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι Σέρβοι τίμησαν τους Έλληνες φιλοξενούμενους, τραγουδώντας (περισσότεροι από 15.000 φίλαθλοι) όλα τα συνθήματα του ΠΑΟΚ σε άπταιστα Ελληνικά! Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ τίμησε τους γηπεδούχους για τα 71α γενέθλιά τους, όπως και το πρόσωπο της βραδιάς, Σάσα Ίλιτς και συνάντησε πολλούς παλιούς φίλους, όπως τον αθλητικό διευθυντή της Παρτιζάν πια, Ίβιτσα Ίλιεφ, τον παλιό προπονητή και ρέκορντμαν συμμετοχών Μόμτσιλο Βούκοτιτς, αλλά και τους Ζλάταν Μουσλίμοβιτς - Ζβόνιμιρ Βούκιτς. Το παιχνίδι τελείωσε με μια παραδοσιακή και άκρως φιλική... μπούκα και όλοι έφυγαν αγκαλιασμένοι!