Header Ads

Header ADS

Καραμπάγκ - ΠΑΟΚ 2-0

Ήττα του ΠΑΟΚ στο Αζερμπαϊτζάν από την Καραμπάγκ με 2-0
Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στο Μπακού καθώς ηττήθηκε με 2-0 από την Καραμπάγκ. Ο "δικέφαλος" είχε ελάχιστα σουτ στην αντίπαλη εστία και ακόμη λιγότερα επικίνδυνα. Συγκεκριμένα, εκτός από ένα ανάποδο ψαλίδι του Σάκχοφ στο πρώτο ημίχρονο κι ένα σουτ του Μάτος στην επανάληψη, η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς δεν έγινε απειλητική.

Οι Αζέροι ήταν πιο κινητικοί και πιεστικοί κι έβγαλαν περισσότερη ενέργεια μεσοεπιθετικά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν την ευκαιρία με τον Μουαρέμ κι ένα δοκάρι με τον Ενλόβου και στην επανάληψη πέτυχαν τα γκολ με τον Κιντάνα στο 56' και τον Αμιργκουλίεφ στο 87'. Η εμφάνιση προβλημάτισε αν και η πρόκριση εξακολουθεί να είναι στα χέρια του ΠΑΟΚ, που έχει να υποδεχτεί τους Αζέρους και την Λίμπερετς στην Τούμπα, έχοντας ήδη 4 βαθμούς.

Διοργάνωση: Europa League
Σεζόν: 2016-2017
Φάση: 1η (ομίλων)