Header Ads

Header ADS

Νεανίδες: Ελλάδα - Σλοβενία 0-2

Ποδαρικό με ήττα για την εθνική Νεανίδων στην προκριματική φάση του Euro 2017
Με ήττα, 2-0 από την Σλοβενία, ξεκίνησε τους αγώνες της η Εθνική Ομάδα Νεανίδων στην προκριματική φάση (5ος όμιλος) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2017, που διεξάγεται στην Σλοβενία. Σκόρερ για τις νικήτιρες ήταν η Μπράτουσα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και η Πλέτερσκι στο 68ο λεπτό. Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας Ρωσία και Ισραήλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Επόμενος αντίπαλος για τις Νεανίδες η Ρωσία αύριο (10/09/2016), ενώ την ίδια ημέρα η Σλοβενία αντιμετωπίζει το Ισραήλ.

Ελλάδα: Γιαννακούλη, Χύμα (77' Καπνίση), Λιάκου (31' Γαβρά), Γούλα, Χατζηνικολάου, Τζιόρα, Τροχούτσου (9' Δοϊρανλή), παπαϊωάννου, Γιάννου Γεωργιάδου, Καϊδατζή.

Σλοβενία: Νέμετ, Κράνιτς, Ρόζμαριτς, Γκόντινα, Κούστριν (37' Φράνγκεζ), Κολμπλ, Πλέτερσκι, Μπράτσουσα (83' Κάβσακ), Μπάμπνικ, Γκόλομπ, Γκάντνικ (60' Ζιβαντίνοβιτς).