Header Ads

Header ADS

Πλατανιάς: Ήττα στο πρώτο φιλικό

Την ήττα με 2-1 από την ΟΦΚ Πιρίν Μπλαγκόεβγκραντ γνώρισε ο Πλατανιάς στο πρώτο της φιλικό επί Βουλγαρικού εδάφους. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 48ο λεπτό, ενώ ο Πλατανιάς "απάντησε" με τον Σκουλουδάκη στο 67ο λεπτό. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε με πέναλτι στο 84', στο οποίο υπέπεσε ο Πριντέτα.

Ο τεχνικός της Χανιώτικης ομάδας, Γιώργος Παράσχος από τους 26 παίκτες που έχει πάρει μαζί του στο Πράβετς, χρησιμοποίησε τους 23. Εκτός αγώνα έμειναν οι Ηλιάδης, Κασωτάκης και Λαμπίρης. Στο πρώτο φετινό φιλικό για τον Πλατανιά αγωνίστηκαν οι:

Κοκκαλάς (46' Σωτηρίου), Αποστολόπουλος (46' Κουλιμπαλί), Κάργας (46' Καρυπίδης), Μπανανά (46' Πριντέτα), Βάντερσον (46' Ζίκο, 68' Παπανικολάου), Γκνιάτιτς (46' Μουνάφο), Στανισάβλιεβιτς (46' Ντεβέσα), Γουνδουλάκης (46' Μενδρινός), Μανούσος (46' Σκουλουδάκης), Τσουράκης (46' Ντίνας), Γιακουμάκης (46' Ντιλαβέρ).