Header Ads

Header ADS

Club Brugge - Ολυμπιακός 0-0 (video)

Σ’ ένα ματς με υψηλό συντελεστή δυσκολίας, καθώς αντίπαλος ήταν η πρωταθλήτρια Βελγίου και με την κούραση από τη σκληρή προετοιμασία να είναι ολοφάνερη, ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος δίχως τέρματα (0-0) με την Κλαμπ Μπριζ. Στο ματς αυτό οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού αγωνίστηκαν για πρώτη φορά με την νέα εκτός έδρας εμφάνιση, ενώ αξίζει επίσης να σημειωθεί πως στο συγκεκριμένο παιχνίδι έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα μας και ο νεοαποκτηθείς, Νικόλα Λεάλι. Ο Ιταλός αντικατέστησε τον Καπίνο στο 59ο λεπτό και κατέγραψε τα πρώτα αγωνιστικά λεπτά με τους "ερυθρόλευκους".

Αναμέτρηση: Κλαμπ Μπριζ - Ολυμπιακός 0-0
Σκόρερ: - / -
Κίτρινες: 38' Ραφαέλοφ / 35' Φιγκέιρας, 53’ Μανιάτης
Κόκκινες: - / -
Δοκάρια: - / -

Διοργάνωση: Φιλικό παιχνίδι
Ημερομηνία: Παρασκευή 15/07/2016
Ώρα έναρξης: 20:00 (Ελλάδος)
Γήπεδο: "Roeselare Stadium"

Ολυμπιακός (Βίκτορ Σάντσεθ): Καπίνο (59' Λεάλι), Σιόβας (46' Ντα Κόστα), Μποτία, Ντε Λα Μπέγια (62' Μαζουακού), Φιγκέιρας (65’ Βούρος), Μπουχαλάκης (62' Ντουρμάζ), Μιλιβόγεβιτς (65' Καμπιάσο), Φορτούνης (59' Μανθάτης), Πάρντο (46' Μανιάτης), Πουλίδο (75' Σεμπά), Ιντέγε (59' Ντομίνγκεζ).