Header Ads

Header ADS

ΑΕΚ - Μπάνικ Οστράβα 1-0 (video)

ΑΕΚ - Μπάνικ Οστράβα 1-0 (φιλικό)
Η ΑΕΚ επικράτησε της Τσεχική Μπάνικ Οστράβα, με 1-0, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας στο στάδιο Πιλκάρσκι του Κιέλτσε στον πρώτο φιλικό της αγώνα επί Πολωνικού εδάφους. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά στο 53ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα...

ΑΕΚ: Ανέστης, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Γιόχανσον, Τζανετόπουλος, Βάργκας, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο: Μπάρκας, Μπακάκης, Σβάρνας, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, (73' Ανδρεόπουλος), Γιόχανσον (60' Γαλανόπουλος), Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μπακασέτας, Ζόριτς, Πέκχαρτ.

Μπάνικ Οστράβα: Σμίελ, Γιάκοβλεφ, 24. Τσέλμπα, Μίκολα, Μεστσανίνοφ, Χλίνκα, Ματέι, Μόντεκ, Χόλτσερ, Ρόλινκ, Μπαρανόφσκι.

Αγωνίστηκαν και οι Ποκόρνι, Οζβόλκα, Χβέζα και Ελέσιτς.

Διαιτητής: Μάρτσιν Σρεκ
Βοηθοί: Μάξιμ Στελμάστσικ - Ντομινίκ Βρόνα