Header Ads

Header ADS

ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-0 (video)

Ένα ημίχρονο καλού και αποδοτικού ποδοσφαίρου ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ να κερδίσει με 2-0 τον Πανιώνιο και παράλληλα να κάνει συντήρηση δυνάμεων ενόψει των δυο κρίσιμων τελευταίων αγώνων στα Play Off. Ο αρχηγός του "δικεφάλου" χρειάστηκε να σπαταλήσει τις πρώτες του δυο ευκαιρίες (ένα δοκάρι με πλασέ και μια κεφαλιά) για να σκοράρει στο 14ο μετά από ωραία συνεργασία με τον Τσίμιροτ. Στο 25ο λεπτό ο Μακ ήταν ο δημιουργός και ξανά ο Κλάους ο εκτελεστής για το 2-0. Πέρα από την νίκη σήμερα έμεινε και ένα αξιοσημείωτο ρεκόρ για τον Στέφανο Αθανασιάδη, ο οποίος ξεπέρασε τα 100 γκολ με την φανέλα του ΠΑΟΚ...

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2015-2016
Φάση: Play off