Header Ads

Header ADS

Ο ΠΑΟΚ κυπελλούχος Γυναικών

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 των Αμαζόνων Δράμας χθες στο τελικό του Κυπέλλου Γυναικών 2016, ο οποίος διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Εύβοιας, παρουσίας 400 θεατών.

Το σκορ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε στο 13ο λεπτό η Ντιμιτρίγεβιτς με ψηλοκρεμαστό σουτ μετά από ωραίο συνδυασμό με την Παντελιάδου, ενώ το αποτέλεσμα του τελικού διαμόρφωσε η Μάρκου στο 86ο λεπτό, με σουτ από ασίστ της Ντιμιτρίγεβιτς.

ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Δημητρίου, Πελεκούδα, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Γεωργίου, Μάρκου 91' (Ε. Γιάννου), Κακαμπούκη, Παντελιάδου (93' Σακελλάρη), Ντιμιτρίγεβιτς, Μπράμε (78' Δ. Γιάννου).

Αμαζόνες Δράμας: Κισσούδη, Καλαϊτζή, Καραπέτσα (83' Γιαμαλή), Γρηγορίου, Μπιρτόϊου (93' Σωμάδη), Κεραμιδά (65' Μαλισιώρα), Ζήγρα, Κοτσάκη, Φωτιάδου, Μήτκου, Παπαδοπούλου, Κοκοβιάδου.