Header Ads

Header ADS

Κ20: ΑΕΚ - Πανιώνιος 2-2

Η ομάδα Νέων της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 τον Πανιώνιο στο Δημοτικό Στάδιο Σπάτων σε εντός έδρας αγώνα για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League. Η ΑΕΚ προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Κυριαζή και Αντωνίου στο 32ο και 42ο λεπτό αντίστοιχα, αλλά ο Πανιώνιος αντέδρασε και πήρε την ισοπαλία με γκολ του Σταυρόπουλου στο 52' και του Βουκελάτου (πέναλτι) στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

AEK: Πάντος, Βιδάλης, Γραμματίκας, Μαρκοπουλιώτης, Γιαννούτσος, Γαλανόπουλος, Καρβουνίδης (66' Παπίτσας) Αντωνίου (75' Ασπρογιάννης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Κυριαζής (66' Λίτσι).

Πανιώνιος: Αστράς, Βλάχος (62' Δάβρης) Μήτκας, Κουτσοποδιώτης, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Βουκελάτος, Αρσενίδης (78' Μπιμάι) Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Μπρέμπος (46' Κερασίδης).