Header Ads

Header ADS

Ηρακλής - Ολυμπιακός 0-2 (video)

Με νίκη του Ολυμπιακού στο Καυτανζόγλειο ολοκληρώθηκε η 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της super league. Οι "ερυθρόλευκοι" καθάρισαν σχετικά νωρίς το εξ' αναβολής παιχνίδι με τον Ηρακλή καθώς στο 12ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ντουρμάζ και πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ιντέγε...

12' Το 0-1 με εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ. Ο διεθνής Σουηδός εκτέλεσε με το αριστερό στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή συμβολή των δοκαριών αιφνιδιάζοντας τον πορτιέρο του Ηρακλή που περίμενε εκτέλεση στην άλλη γωνία.

44' Το 0-2 με κεφαλιά του Ιντέγε. Το γκολ στον Νιγηριανό επιθετικό "σέρβιρε" με σέντρα από δεξιά ο Φορτούνης.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2015-2016
Αγωνιστική: 25η (εξ' αναβολής)

Αναμέτρηση: ΑΕΠ Ηρακλής 1908 - Ολυμπιακός 0-2
Σκόρερ: Ντουρμάζ (12'), Ιντέγε (44')
Κίτρινες: 69' Ζιαμπάρης / 30' Μποτία, 64' Μιλιβόγεβιτς, 90' Ρομπέρτο
Κόκκινες: - / -
Δοκάρια: - / -