Header Ads

Header ADS

Ζάκυνθος - Λάρισα 2-1 (video)

Η Ζάκυνθος πήρε το τρίποντο της νίκης επί της Λάρισας στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της Football League, καθώς επικράτησε στο γήπεδό της με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν σχετικά νωρίς, στο 19ο λεπτό, με τον Βαρέλα και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 44' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Οικονόμου. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο ίδιος από μαρκάρισμα (εντός περιοχής) του Αποστολίδη. Οι "βυσσινί" μείωσαν σε 2-1 στο 58ο λεπτό με κεφαλιά του Δεληζήση αλλά δεν κατάφεραν τίποτε περισσότερο...

Ζάκυνθος (Ντάνι Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Οικονόμου (55' Πέττας), Ουνγιαλίδης, Καλλιβωκάς, Βαρέλα (24' Πιτταράς), Ευθυμιάδης, Αποστόλου, Μπλέτσας, Κρισμάρεβιτς, Χατζησάββας (69' Κυριακίδης), Τσόπελας

Λάρισα (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος (28' Κουρτεσιώτης), Καρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Μελισσάς (46' Πινδώνης), Μούτσα (66' Μπόγιοβιτς), Σουάνης, Γιάντσης, Ελιομάρ