Header Ads

Header ADS

Γκολ Ταχτσίδη, ντεμπούτο Τοροσίδη (video)

Μπολόνια και Ρόμα διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο Ιταλικό πρωτάθλημα, σ' ένα ματς με έντονο το Ελληνικό στοιχείο καθώς αγωνίστηκαν τρεις Έλληνες ποδοσφαιριστές, ένας εκ των οποίων σκόραρε κιόλας δημιουργώντας το τελικό 3-3. Αναλυτικότερα, για την Μπολόνια αγωνίστηκε στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού ο Παναγιώτης Κονέ (αντικαταστάθηκε στο 85ο λεπτό από τον Αμπέρο).

Από πλευράς Ρόμα ο Παναγιώτης Ταχτσίδης αγωνίστηκε σε όλο το ματς και μάλιστα ήταν και ο παίκτης που διαμόρφωσε το τελικό σκορ πετυχαίνοντας το 3-3 με ωραία κεφαλιά στο 74ο λεπτό. Ντεμπούτο με την φανέλα της Ρόμα έκανε και ο Βασίλης Τοροσίδης, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστική χώρο ένα λεπτό πριν την ισοφάριση της ομάδας του (73') αντικαθιστώντας τον Πίρις. Πάμε να δούμε σε βίντεο την δράση των Ελλήνων, τα έξι τέρματα και τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού Μπολόνια - Ρόμα...