Header Ads

Header ADS

ΟΦΗ - Επισκοπή 2-1 (φιλικό)

Με 2-1 επικράτησε ο ΟΦΗ της Επισκοπής στο φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο. Το σκορ για τον ΟΦΗ άνοιξε ο Ροβύθης στο 21' με διαγώνιο σουτ ενώ ένα λεπτό αργότερα ισοφάρισε η Επισκοπή με τον Τριανταφύλλου. Το δεύτερο γκολ του ΟΦΗ πέτυχε ο Ζαχαράκης στο 41ο λεπτό με τακουνάκι μετά την σέντρα του Ζορμπά από τα δεξιά. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Κολιακουδάκης, Βάντο, Σοόυζα, Ζαχαράκης, Μπανούσης, Βιτώρος, Ζορμπάς, Ροβύθης, Μωραΐτης, Καμπάνταης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι: Σαχσανίδης, Μονιάκης, Δαμιανάκης, Νύκταρης, Χατζηκοσμάς, Παπαδιός, Ανωγειαννάκης.

Επισκοπή: Nικηφόρος, Αργυράκης, Ψωμάς, Σταυρακάκης, Μπαμπουλάκης, Δελήμπασης, Ρουμπάκης, Σουμπασάκης, Τσέκος,Κοζανίδης,Τριανταφύλλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι: Κελαιδής, Μουρτζανός, Δερμίσης, Μαραθιανός, Μποτωνάκης, Φραντζεσκάκης, Πουλάκης, Ταμάμης, Δομάζος, Αντιασβίλι, Τασιγιάννης.

Το επόμενο φιλικό για τον ΟΦΗ είναι την Τρίτη 14 Αυγούστου με αντίπαλο τον Ρούβα στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο και θα ξεκινήσει στις 18.30.